Singiel, czy ramka? Kilka słów o singlach.

Singiel, czy ramka? To pytanie może, paść z ust sprzedawcy, gdy pójdziecie wybierać osprzęt elektryczny. Ale co to w ogóle znaczy? Przecież nie pyta on o wasze życie osobiste. Nie proponuje też kupna ramki do zdjęcia.

Singiel – czyli seria singlowa.

Popularnie nazywane singlami, lub bardziej profesjonalnie monoblockami. Są to serie gniazd i łączników, które montowane są do puszek pojedynczych, nie łączonych. Serie te są bardzo popularne na swoja atrakcyjną cenę, jednak ustępują seriom ramkowym pod względem funkcjonalności, estetyki jak i szerokiego wyboru wzorów i kolorów.

Obecnie w nowoczesnym budownictwie prawie całkowicie zostały wyeliminowane instalacje opierające się na puszkach jednokrotnych. Już tylko w mieszkaniach naszych rodziców i dziadków widzimy dwa łączniki zamontowane niby obok siebie, jednak w pewnej odległości – tak, że nie mogą one zostać połączone w jedną całość. Przy takim rozwiązaniu zajmują znacznie więcej miejsca na ścianie, i nie ma co się czarować, nie zawsze zamontowane są idealnie równo i estetycznie.

Ale jeśli jesteśmy zmuszeni do wymiany gniazdek i łączników przy takim rozwiązaniu mamy trzy wyjścia – zmieniać wszystkie puszki czyli kuć ściany i gipsować powstałe dziury,  wymienić na serię singlową o nowoczesnym designie. Lub zakupić droższą serię ramkową, ale wybierać musimy jedynie produkty wraz z ramkami pojedynczymi.

Singiel – który wybrać?

Może elegancką serię Vega dostępną w kolorach: białym, jasno beżowym, satynowym i srebrnym.

A co powiecie na postawienie świata do góry nogami? Serię Feniks można zamontować w dwóch układach: tradycyjnym (góra-dół), lub fantazyjnym (lewo-prawo). Prostokątny kształt też jest niespotykanym rozwiązaniem. Dzięki temu nasze mieszkanie zyska wyróżniający go akcent.

Seria Kier marki Ospel, charakteryzuje się szczególnie efektownym podświetleniem klawisza łączników.

Natomiast seria Akcent od lat jest jedną z najbardziej popularnych.

Shneider proponuje nam natomiast serię Bingo, o delikatnych, miękkich kształtach.

Wybór jest szeroki. Singiel wcale nie jest taki samotny na rynku osprzętu elektrycznego. A przecież, jeśli koszty nie graja dla nas kluczowej roli, zawsze możemy zastąpić go pojedynczymi wyrobami serii ramkowych.